Странно същество е било открито в Русия в изоствен канал в град Челябинкс от група младежи. Това е вид ракообразно, което по някаква странна причина е попаднало в Челябинск. Надскочило е доста размерите си. Все пак челябинския регион е използвам като хранилище за ядрени отпадъци. Това е Limulus polyphemus или още наречения Конска подкова.Този екземпляр е претърпял някакво генно изменение или е напълно непознат “клон” от вида.Повече информация (на български)
ПОДОБНИ СТАТИИ:

Токийската Амазонка


Подобно същество (Triops cancriformis) снимах в една нива в Софийско, в останала след августовските наводнения локва. Наистина имат странен жизнен цикъл, понякога изчезват за десетки години от полезрението, но не са нещо уникално. Смятат ги за едни от най-древните организми, оцелели до наши дни. За Челябинск може и да е странна появата му. Домашните животни и птици разнасят яйцата им, които могат да останат десетки години в почвата и при настъпване на подходящи условия да се излюпят. Живеят кратко, снасят яйца и пак изчезват.
ОтговорИзтриванеСтранно този вид геномотации на ракообразните са изклучително редки отколкото тези на сухоземните животни . Доказано е защото молекулите на водата поемат повечето атомни или други частици частици.
ОтговорИзтриване